HAKKIMIZDA
Biz Kimiz

2008 yılında kurulan Ekmek Unlu Gıda fabrikalarının ana kuruluş amacı TFI bünyesindeki fast food restoranlarının hamburger ve sandviç ekmeği ile biscuit ekmeği, panini, baget ekmeği ve pizza hamur ihtiyaçlarını karşılamaktır.

Hamburger ekmeği ve sandviç ekmeği ile hamur ve biscuit üretimlerinin yapıldığı ilk fabrikanın inşaatına 2008 yılında başlanmış ve Şubat 2009 tarihi itibarıyla resmi olarak üretime başlanmıştır.

İlk fabrikanın kapasite olarak dolmasının ardından ikinci fabrikanın temelleri 2011 yılında atılmış ve bir seneden kısa bir sürede tamamlanarak Ağustos 2012 tarihinde 2.fabrikamız da seri üretime başlamıştır. İkinci fabrikamız dünyadaki benzerleri içinde ilk sıralarda yer almaktadır ve üretim hattı, hem hamburger ekmeği hem de tost ekmeği üretebilen ‘kombine hat’ özelliğindedir.

Kendi kategorisinde kapasite olarak ülkemizin en büyük hattı olup dünyada da kuruluş yılı itibarıyla ilk sıradadır. Üretim hatları saatte 6 ton hamur işleme kapasitesine sahiptir. Bünyesindeki fast food restorantlarının ihtiyaçlarını karşıladığı gibi aynı zamanda Türkiye’nin belli başlı zincir marketlerine tost ekmeği tedariğini karşılamaktadır.