HAKKIMIZDA
Üretim

Ürün özelliğine göre el değemeden hazırlanarak kesilen ve şekillendirilen hamurlar tepsilere yerleştirilmekte ve mayalandırma için fermantasyon bölümüne gitmektedir. Aktarımlar kesintisiz şekilde konveyörler ve mıknatıslı taşıyıcılar yardımıyla yapılmaktadır. Mayalanan hamurlar pişirilmek üzere fırına gitmektedir.

Ekmek Unlu Gıda fabrikasında kullanılan fırınlar, direkt ateş özelliğine sahip fırınlardır. Bütün kontrolleri bilgisayar sistemiyle yapılan bu fırınlarda ekmeğin pişmesi sağlanır.

Pişirilen ekmekler paketleme sıcaklığına soğutulduktan sonra el değmeden paketlenmekte ve her kullanımdan önce yıkanmış ve hijyen şartları sağlanmış şekilde hatta verilen özel üretim plastik kasalara alınmaktadır.

Ekmek Unlu Gıda fabrikalarında kullanılan bütün zeminler hijyen standartlarına ve uluslararası standartlara uygun malzemeyle kaplanmıştır. Fabrikalar en hassas yangın söndürme, yangın alarm ve gaz alarmı sistemleriyle donatılmışlardır. Kısacası, fabrikalarda en üst düzey güvenlik sistemi kullanılmaktadır.

Kendi kategorisinde kapasite olarak ülkemizin en büyük hattı olup dünyada da kuruluş yılı itibarıyla ilk sıradadır. Üretim hatları saatte 6 ton hamur işleme kapasitesine sahiptir. Bünyesindeki fast food restorantlarının ihtiyaçlarını karşıladığı gibi aynı zamanda Türkiye’nin belli başlı zincir marketlerine tost ekmeği tedariğini karşılamaktadır.